Festiwal Lampionów

Podobnie jak Warszawa, która jako stolica Polski przyciąga zwiedzających z całego świata tak i Bangkok – stolica Tajlandii, jest jednym z najgorętszych kierunków dla podróżników szukających niezapomnianych wrażeń. To wielkie miasto oczaruje Cię swoim nocnym życiem, otwartymi do późna salonami masażu i targowiskami, a także różnorodnymi atrakcjami, od ulicznych straganów z jedzeniem po 5-gwiazdkowe luksusowe hotele z przepięknymi widokami na miasto.

O ile blasku i świateł wielkiego miasta nie da się przegapić, to w Tajlandii jest wiele mniej uczęszczanych miejsc i tradycji, które mogą czasami pozostać niezauważone przez spieszącego się podróżnika.
Dzisiaj o jednej z magicznych tradycji w Tajlandii, o której być może nigdy nie słyszałeś czyli Festiwalu Lampionów znanym pod romantycznie kojarzącą się nazwą Rozświetlone Nocne Niebo.

Nieba skąpanego w światłach lampionów możesz doświadczyć w Chiang Mai. Święto to jest symbolem indywidualnego uwolnienia się od niepokoju i zmartwień a osiągamy to przez wypuszczenie papierowego balonu na ogrzane powietrze (khom loi), na nocne niebo. Rezultat jest po prostu magiczny – tysiące lampionów rozsianych po ciemno-granatowej stratosferze. Widok ten wprowadził mnie w stan porawie hipnotyczny, w którym dominowało uczucie błogiej radości rozlewającej się po całym ciele.

Dobra wiadomość jest taka, że podobne uczucia wywołują nasze masaże – przynajmniej tak twierdzą nasi klienci 😉 Więc jeżeli pragniesz doświadczyć choć odrobiny magii Tajlandzkich tradycji, bez opuszczania Warszawy to, zapraszamy do naszego salonu na Zgoda 5, gdzie czeka na ciebie profesjonalna obsługa, przyjemna atmosfera, leczący dotyk masażystek z Krainy Uśmiechu oraz rozgrzewający od środka napój imbirowy.