Masaż ze stemplami ziołowymi

Jedną z naszych specjalności jest tradycyjny masaż stemplami ziołowymi. Jest to technika wywodząca się z Tajlandii i była ona praktykowana już 400 lat temu.

Masaż wykonywany jest za pomocą wcześniej przygotowanych jednorazowych bawełnianych sakiewek, zawierających mieszankę ziół, przypraw, liści i kwiatów. Stemple podgrzewa się przed zabiegiem, co powoduje, że zioła i przyprawy puszczają soki i olejki eteryczne, wtedy terapeutka szybko i punktowo dociska stemple do ciała. Kiedy zioła zaczynają tracić ciepło i nie są już gorące, masaż robi się coraz bardziej intensywny. Dzięki temu soki i olejki z ziół mogą łatwo przeniknąć w głąb skóry, która pod wpływem temperatury łatwo wchłania dobroczynne właściwości roślin i robi się niezwykle nawilżona, jędrna i rozświetlona.

W składzie leczniczej mieszanki w naszych stemplach znajdują się:
Kamfora – bardzo często stosowana na bóle uszu, katar oraz kaszel. Łagodzi bóle mięśniowe i stawowe jak również działa antyseptycznie, dzięki czemu skutecznie rozprawia się z bakteriami, pasożytami, grzybami czy wirusami.
Trawa cytrynowa – wspomaga głównie leczenie chorób związanych z układem pokarmowym. Łagodzi objawy niestrawności i zaparć oraz znacząco podkręca metabolizm. Ponadto obniża cholesterol, reguluje poziom glukozy we krwi oraz wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego.
Kurkuma – przyprawa działa antybakteryjnie i rozkurczająco oraz pozytywnie wpływa na stan osób cierpiących na dolegliwości trawienne, schorzenia wątroby czy trzustki.
Sól i mieszankę ziół tajskich.

Zabieg przyspiesza proces przemiany materii, więc może być stosowany jako kuracja wspomagająca przy zrzucaniu zbędnych kilogramów jak również przy redukcji cellulitu. Masowanie stemplami usuwa martwe komórki naskórka. Olejki eteryczne zawarte w stemplach ziołowych dodatkowo nawilżają skórę, poprawiają jej kondycję i koloryt.

Zapraszamy więc z całego serca na tradycyjny tajski masaż ze stemplami ziołowymi wszystkie panie, które pracują nad idealna figurą lub chcą zatrzymać czas i cieszyć się wiecznie piękną i młodą skórą. Nasz salon Nattakan mieści się w samym sercu Warszawy na ulicy Zgoda 5.